3D tisk
Zatím asi největší ohlas má držák kelímku na kafe který vychází z návrhu uživatele loumgg z Thingiverse. V původním návrhu mi nevyhovovalo víčko kelímku a ani ucho nebylo to pravé ořechové. Celý držák jsem znovu vytvořil v OpenSCAD a v páté verzi jej dám ke stažení pro registrované uživatele DomaWEBu. V průběhu týdeního praktického testování jsme našli několik zásadních chyb, tou největší bylo samovolné převržení při téměř prázdném kelímku.
Mám v úmyslu doplnit kelímek magnety tak aby bylo možné jej připevnit na kovovou stěnu našeho kuřáckého koutku kde kvůli Covidu nejsou už ani stoly a lavičky. Ty magnety se mi budou hodit i na moje pojízdné pracoviště
Tady bude platný odkaz až si vše připravím
Pro tisk platí že spodních 5mm musí být na 100% výplně, tím je zajištěná stabilita kelímku, používám Cura slicer kde to lze provést snadno. Doporučuji tisknout z PETG, lze i PLA ale opravdu horká káva je schopná ten držák zbortit. Výška vrstvy 0.2mm, výplň 20% (mimo spodních 5mm).

A protože menší kelímek už byl "trapnej" a já si oblíbil velkou kávu tak vzniknul i BIG-cup, tentokrát už s magnety. Magnety jsem vybíral tak aby aby měly dostatečnou sílu pro udržení 3dcl kelímku i v pohybu, moje pojízdné pracoviště umí i docela dobře skákat přes hrboly, není problém kelímek zůstane na místě.