Tahle kamerka má sloužit jen k tomu aby se obyvatelé obce mohli podívat jak moc je plný kontejner na plasty. Aby věděli jestli má smysl tam chodit / jezdit. Není nutné "jít naslepo" a případně přidávat další nepořádek k už přeplněným kontejnerům. Má to pomoci zastupitelům obce v rozhodování kdy je potřeba objednat odvoz kontejnerů, případně zajistit úklid.

Pár slov o kamerce:
Kamerka pořídí fotku jednou za minutu a pošle jí na server DomaWEBu. Server zpracuje novou fotku a pokud je dostatečně barevná (fotka tmy je k ničemu) odstraní starou fotku a novou fotku vystaví na web. Při zpracování se převede datový formát obrázku a vypočítá se celková barevnost fotky. Nepoužitelné fotky zahazuje a ponechává starou fotku. Přidávám k fotkám vodoznak kde je vypsaný původ fotky, čas pořízení a celková barevnost.
Kamerka je postavená na modulu ESP32CAM kde procesor vyrábí firma Espresif a kompletní modul je od firmy AI-Thinker. SW v kamerce je pak dílem Rui Santos (provedl jsem minimální úpravy pro napojení kamerky do mého DomaWEBu). SW pro serverovou obsluhu kamerky a prezentaci na DomaWEBu je mým dílem s využitím volně dostupných příkladů. Kamerka je součástí ekosystému DomaWEBu.

Takto pořízený záznam NESMÍ být nijak použit.

Zpět na DomaWEB