ARDUINO
Serial monitor na druhou Pavel
21:57:11
19.7.2018
Serial monitor na druhou


Používám druhé Arduino jako můstek mezi Dobbyho a počítač. Dobby má zapojené USB pro napájení a když ho odpojím tak ztratím výpisy ve chvíli kdy potřebuji vidět co se děje špatně. Na Arduino UNO jsem si nahrál sketch který jen načte data z jednoho Serial a pošle na druhý Serial. Když Dobby přestane komunikovat se serverem, připojím Arduino UNO k mobilu, spustím apku Serial monitor, připojím dva dráty k Dobbymu a na mobilu vidím co Dobby vypisuje.


Teď už vím že Dobby nejpozději do hodiny začne vypisovat NotConnected přesto že WiFi běží.
6:00 23.7.2018 testuji tenhle příklad http://arduino-esp8266.readthedocs.io/en/latest/esp8266wifi/client-examples.html  měl to být ten správný postup, až to ověřím tak u projektu Dobby dopíši bližší info 
20.9.2018 Nic nedopíšu, funguje to, Dobby dostane nový "střeva", novou krabičku a snad už to bude lepší (dneska stávkoval, nechtěl svítit dokud si z internetu nenačetl správnou hodnotu pro stav "je tma", takže tahle hodnota musí být nastavitelná jen a pouze přímo na Dobbym, takže tlačítka na ovládání, nějaký to menu, spousta kódu navíc). Článek o "Automatické osvětlení dvora - Dobby" se pak musí změnit komplet.
Zpět